Про нас

Про Асоціацію

Наше серце — єдине і мета одна, а саме підтримувати передчасно народжених дітей, бути поряд біля родин, коли немовля народжується раніше терміну. Наша ініціатива юридично має 2 структури:

🌞 ГО “Ранні пташки” — це громадська організація, яка основним напрямком діяльності вбачає адвокацію прав передчасно народжених дітей та їхніх батьків, інформаційну підтримку, проведення навчання, згуртування спільноти та підвищення обізнаності широкого загалу щодо проблематики передчасних пологів.

Напрямками діяльності громадської організації є:
🚑 Просвітництво щодо прав батьків передчасно народжених дітей
🚑 Психологічна підтримка батьків передчасно народжених дітей
🚑 Просвітництво та інформування лікарів із залученням міжнародного досвіду
🚑 Адвокація впровадження стандартів догляду за здоров’ям новонароджених дітей спільно з Асоціацією неонатологів України
🚑 Просування сучасних методів виходжування передчасно народжених дітей, зокрема «Метода Кенгуру» як золотого стандарту виходжування.

Асоціація сприяє налагодженню взаємодії батьків з фахівцями, з державними структурами та фармацевтичними компаніями для створення ефективного діалогу з метою підвищення якості догляду за новонародженими дітьми.

🌞 Реалізовані та поточні проєкти громадської організації:

«Гаряча лінія» — інформаційна, правова, медична та психологічна підтримка батьків передчасно народжених дітей;
“Диво-восьминіжки” — терапевтичний проєкт підтримки батьків передчасно народжених дітей з виготовленням спеціальних в'язаних іграшок,
17 листопада, Всесвітній день передчасно народженої дитини в Україні — щорічний захід для привернення уваги громадськості до проблеми передчасного народження.
“Посиденьки з любов’ю” — групова терапія для батьків, які разом з дитиною перебувають на виходжуванні;
фото-виставки, зокрема, «Татусі у фокусі» та інші.

🌞 БО “БФ “Ранні Пташки” — має на меті матеріальне забезпечення неонатальних відділень відповідно до пріоритетів діяльності Асоціації батьків передчасно народжених дітей.

Нашими проєктами у БФ є:
🚑 “Супергерої” — закупівля обладнання для виходжування передчасно народжених дітей у відділення виходжування;
🚑 “Грам любові” — проєкт закупівлі вагів для неонатальних відділень;
🚑 “Захисти неонатолога” — проєкт закупівлі засобів індивідуального захисту для лікарів неонатальних відділень.

Діяльність організацій має єдину мету і доповнює одна одну.

❤️Ми дотримуємось наступних принципів:

Прозора звітність, а отже ми не використовуємо приватні картки для збору коштів і публікуємо звіти на сторінці Асоціації.
📊 Пріоритетність проєктів: ми регулярно актуалізуємо проєкти відповідно до потреб відділень і ситуації в цілому.
📊 Максимальна ефективність ресурсів: ми скеровуємо наші ресурси у ті проєкти, де можемо бути найбільш ефективними і найбільш допомогти.

Ми вдячні за Вашу підтримку і завжди раді обговорити індивідуальні проєкти співпраці та взаємодії в рамках одного з видів нашої діяльності.
Маємо за честь бути партнерами

EFCNI - European foundation for the care of newborn infants

GLANCE - Global alliance for newborn care

Напрямки діяльності

Попередження передчасних пологів
Інформування про фактори ризику, аби вагітні та лікарі знали, на що звертати увагу, щоб не допустити пологи на ранніх термінах
Догляд та підтримка "ранніх пташок"
Імплементація Європейських Стандартів по догляду за новонародженими дітьми. Покращення якості надання допомоги передчасно народженим дітям
Катамнестичне спостереження
Подальший догляд та реабілітація дітей на ранніх термінах після виписки

Наші досягнення

Представляємо Україну на міжнародній арені
Ми представляємо Україну у міжнародній спільноті пацієнтських організацій EFCNI (Європейський фонд по догляду за новонародженими дітьми) серед 70 Асоціацій батьків з 60 країн світу.
Підвищуємо стандарти
З 2018 року Україна розпочала імплементацію Європейських стандартів охорони здоров'я новонароджених, які матимуть вплив на майбутні покоління в Європі та за її межами на подальші десятки років. Ми тісно співпрацюємо із Асоціацією неонатологів України з цього питання.
Інформуємо
Щорічно проводимо інформаційну кампанію до Всесвітнього Дня передчасно народжених дітей, в рамках якої підсвічуємо Софію Київську, Оперний Театр та інші будівлі, а також організовуємо просвітницькі заходи по всій Україні.
Співпрацюємо
Ми налагодили ефективну та активну співпрацю із МОЗ України, перинатальними центрами і пологовими будинками, іншими державними та приватними інститутами, організаціями та компаніями.

Наша команда

Наша команда — це наша сила. Ми спільно працюємо над успішною реалізацією всіх проєктів та є професіоналами кожний у своєму напрямку.
Олександра Балясна
Голова Асоціації
+380 50 335 37 97
Олена Бондар
Спів-голова Асоціації
+380 99 299 87 90
Юлія Александрова
Керівник напрямку роботи з батьками
+380 67 226 14 41